Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_lcap96%Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_lcap1%Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_lcap1%Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_lcap3%Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, olimpiyatlarda başarılı olamaması durumunda yağlı güreşe başlayabileceğini ve Kırkpınar'da altın kemer kazanmayı hedeflediğini bildirdi.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Sivas'ta doğup büyüdüğünü ve her şampiyonluğunun ardından memleketine geldiğini belirten Akgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivas'ın tarih boyunca çok sayıda şampiyon çıkartan bir şehir olduğunu söyledi.

Kariyerindeki tek eksikliğin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu aktaran milli güreşçi, "İnşallah olimpiyatlarda altın madalyayı memleketim Sivas'a getirmek istiyorum" dedi.

Akgül, tek hedefinin 2016 Rio Olimpiyatları olduğunu, minderde başarılı olamaması durumunda ise kariyerini yağlı güreşle devam ettirebileceğini vurguladı.

Bu konuda teklifler aldığını ve yapısının da pehlivanlığa müsait olduğunu anlatan Taha Akgül, şöyle konuştu:

"Herkes olimpiyatlarda başarılı olamazsam ne yapacağımı soruyor. Amerikan Güreşi Federasyonu'ndan (WWE) oradaki müsabakalara katılmam için teklif geldi. Ben bu teklifi olimpiyat şampiyonu olmadan değerlendiremeyeceğimi söyledim. Aynı zamanda yağlı güreşten çok talep var, sürekli 'gel güreş' diyorlar. Yapım da başpehlivanlığa müsait, resmi olarak da Kırkpınar'da güreşebiliyorum. Olimpiyatlarda eğer şampiyon olursam minder güreşine devam edip, tarihi rekorlara koşmak istiyorum. Olimpiyat şampiyonu olamazsam Kırkpınar'da altın kemeri almayı hedefliyorum. Oranın da tarihi bir havası var. Sivas'ın tarihte altın kemer almış bir sporcusu yok. Sivas'ta da bunu başaran bir sporcu olsun."

Anatomik yapısının incelenmesine izin vermeyecek

Taha Akgül, özellikle güreş branşında söz sahibi olan ve ağır sıkletteki sporculara özel ilgi gösteren ABD'nin güreş otoriterlerinin anatomik yapısını incelemesine izin vermeyeceğini de anlattı.

ABD'nin Las Vegas kentinde 7-12 Eylül'de düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nda, finalde Azerbaycanlı rakibi Jamaladdin Magomedov'u 62 saniyede sayı tuşuyla (10-0) yenerek, altın madalya kazandığını anımsatan Akgül, bu durumun güreş otoriterleri tarafından şaşkınlıkla karşılandığını ve vücut anatomisinin incelenmek istendiğini kaydetti.

Milli güreşçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ne kadar üstün olursan ol, ağır sıklette teknik üstünlük pek görünmez. Özellikle kilit oyunu pek görünen bir oyun değildir. Dünya şampiyonu rakiplerimi bu şekilde egale etmem, güreş otoritelerini şaşkınlığa itti ve bunu incelemeye karar verdiler. Ancak tabii ki inceletme gibi bir durum söz konusu değil. Çünkü olimpik ve başarılı bir sporcuyum. Türkiye'ye has ve Türkiye'nin yetiştirdiği bir sporcuyum. Yani neden anatomik yapımız incelensin, tabii ki buna izin vermeyeceğim. Hedefim olimpiyat ve bu farklı stilimi korumak için tabii ki incelettirmeyeceğim. İnşallah olimpiyatlarda da altın madalyayı alıp getireceğim."

"Zirvede kalmak daha önemli"

Yaşadığı şampiyonluklara kendisinin de inanamadığını ifade eden Taha Akgül, "Bana deselerdi ki 'sen ileride Avrupa şampiyonu olacaksın' inanmazdım. Tabii bunları başarabilmek çok önemli. Zirveye çıktım ve burada kalmak daha önemli" değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa'da rekor kırdığını, dünya şampiyonasında da iki kez üst üste şampiyon olduğunu belirten Akgül, bunun da bir başarı ve rekor olduğunu söyledi.

Olimpiyatlarda da rekor kırmayı arzuladığını vurgulayan milli güreşçi, "2016 Rio Olimpiyatları'nı bir atlatalım, altın madalyamızı bir alalım inşallah ağır sıklette 2 ve 3 neden olmasın" dedi.

Akgül, genç güreşçilere de tavsiyelerde bulunarak sözlerini şöyle tamamladı:

"Başarının tek anahtarı düzenli çalışmaktır. Sporla uğraşan gençlerin eğitimlerini aksatmamaları gerekir. Allah'ın başarıyı nerede nasıl bahşedeceği belli olmuyor. Yıldızlarda, gençlerde madalya alsan, büyüklerde ikinci veya üçüncü olsan kimse hatırlamaz. Önemli olan büyüklerde, A Milli Takım'da şampiyon olabilmek. Tarih onları yazıyor ve onları hatırlıyor. O yüzden genç arkadaşlarımız sporlarına sonuna kadar devam etsinler, inansınlar, başarı bir yerde kesinlikle geliyor."

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]