Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_lcap96%Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_lcap1%Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_lcap1%Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_lcap3%Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Mac Os İşletim Sistemi Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Başlangıçtaki "Starting Mac OS X" metnini değiştirmek

Classic Ortamda ResEdit le yapabildiğimiz birçok şeyi artık Tiger uzerinde de rahalıkla yapabiliyoruz. Bunlardan biri de başlangıç metnini değiştirmek. Eskiden sadece hazırlayacağınız bir resim ile bunu değiştirebilirken, artık sadece istediğiniz şeyi yazmak yeterli. Nasıl mı?
1- Root hesabınıza girin
2- System / Libary / CoreServices / Resources dizinine girin ve farklı dillere ait dil dosyalarının arasından sisteminizin kullandığını seçin. (English.lproj gibi)
3- XCode Developer Tools'u açıp SYSTEMSTARTERUI.strings adli dosyayi açın. Eğer yoksa TextEdit içinde de düzenleyebilirsiniz.
4- İkinci satırda şu ibare olması gerekir:
"SYSTEM_STARTING_MESSAGE" = "Starting Mac OS X...";
bu bölümde tırnak içinde olan metni istediğinzle değiştirin.
5- Kaydedin; Root hesabınızdan çıkın; ve Yeniden Başlatın...

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]