Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_lcap96%Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_lcap1%Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_lcap1%Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_lcap3%Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 6.05.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:51:50

» 6.05.2024 Tiyatrolar'da Bu Hafta!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:50:39

» Fenerbahçe de istiyordu! Shane Larkin kararını verdi, imzayı attı 4 yıl daha Anadolu Efes'te
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:46:21

» Sivasspor karşısında 2 gol atan Mauro Icardi'den maçın ardından Fenerbahçe'ye gönderme!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:41:29

» Bülent Uygun 6-1'lik mağlubiyetin ardından çok ilginç bir açıklamada bulundu! "Bilseydim Taha Akgül'ü getirirdim"
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:40:46

» Cengiz Ünder'den Fenerbahçe'ye veda ediyor! İtalyanlar yeni takımını bile açıkladı
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:39:25

» Fenerbahçe'de İsmail Kartal'a yol göründü! Yeni hoca Mourinho... Ali Koç sözlü anlaşmaya vardı, sözleşme süresi bile belli
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:38:39

» Karadeniz derbisinde Samsunspor Trabzonspor'u tam 19 yıl sonra mağlup etti! Karşılaşmanın ardından saha içi karıştı... Uğurcan Çakır'dan Markus Gisdol'e saldırı
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:36:39

» Süper Lig ekibinden Gedson Fernandes için çift haneli transfer teklifi!
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:34:30

» ''Beşiktaş'ın mülklerini satacaklar" olay yaratan iddia...
tarafından Yazar : EgzotikForum Ptsi 6 Mayıs - 18:33:57

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Aksaray'da Hasan Dağı eteklerindeki Gözlükuyu köyünde yaşayanlar, su olmadığı için 32 yıl önce başka bölgeye taşındı. Ancak evlerini terk etmek istemeyen Salman ailesi ise köylerinde kaldı. Çocukları evlendikten sonra köyü terk eden Selami Salman (68), eşinin de ölümünün ardından köyde 12 yıldır tek başına yaşamaya devam ediyor. Salman, “Burada bulduğum huzuru, başka yerde bulamıyorum. Eşimin mezarının dibinde yer ayırdım. Ölünce eşimin yanına gömsünler’’ dedi.Aksaray'da 12 yıldır köyünde yalnız yaşayan Selami Salman'ın hikayesi filmleri aratmıyor. Hasan Dağı eteklerindeki 180 haneli Gözlükuyu köyünde yaşayanlar, yerleşim yerinin yüksek kesimde olması ve yeterli düzeyde su olmadığı için 32 yıl önce yaklaşık 8 kilometre mesafedeki düz bir alana taşındı. 7 çocuk babası Selami Salman ise ailesiyle birlikte köyde kaldı. Salman'ın çocukları da evlendikten sonra köyü terk etti. 12 yıl önce de eşi Fadimana’yı kanser hastalığından kaybeden Selami Salman, köyde 2 odalı evde tek başına yaşama başladı.

Köyde tek başına! Hikayesi film gibi: 12 yıldır yalnız yaşıyor 640xauto

'EKMEKSİZ KALIYORUM, ONU DA PİŞİRİYORUM'

Salman, “Gözlükuyu köyünde doğdum, burada öleceğim. Eşim vefat edeli 12 yıl oldu. Çocuklarım da kendi ailelerini kurdular. Şu anda köyümde yalnız yaşıyorum. Eşimin ölümünden sonra yalnız kalmama rağmen gitmek istemedim. Burada bulduğum huzuru, başka yerde bulamıyorum. Önceki Valimiz Hamza Aydoğdu, evimi yaptırdı, sağ olsun. Valimiz olmasa benim evim de yıkılırdı. Köy halkı su sorunu yüzünden köyü terk etti. Şu an gittikleri yerde, yer altı suyu var, ama içme suları yine kısıtlı. 68 yıldır bu köydeyim. Yalnız yaşamak zor tabi, her işi kendin yapmak zorundasın. Bir de kış aylarında yollar kapanırsa ekmeksiz kalıyorum, ama onu da kendim pişiriyorum' diye konuştu.

'ÖLÜNCE EŞİMİN YANINA GÖMSÜNLER'

Dağlık araziyi gezerek gününü geçirmeye çalıştığını belirten Salman, “Yalnızlığa alıştım. Çocuklarım gel diyorlar, ama ben gitmek istemiyorum. Pazar günleri çocuklarım ziyaretime gelirler, onlarla birlikte yeriz, içeriz sonrasında herkes evine dağılır. Buranın temiz havasına alıştım, merkezde 10 saat uyusan yetmez. Burada 4 saat uyusam yetiyor. Ben de aşağı köye gitmiş olsaydım belki, ben de ölmüş olurdum ve bu yaşı da göremezdim. Eşimin mezarının dibinde yer ayırdım. Ölünce eşimin yanına gömsünler'' dedi.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]