Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_lcap96%Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_lcap1%Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_lcap1%Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_lcap3%Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Nikola Jokic 40 sayı attı, Denver seride öne geçti
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:55:48

» Galatasaray Kulübünün başkan adaylarından Süheyl Batum, vizyonunu ve hedeflerini paylaşmak üzere kongre üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kulübün Kalamış'taki tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltıya Süheyl Batum ve yönetim listesinde bulunan kişiler
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:54:35

» Galatasaray taraftarından Fenerbahçe maçı için olay yaratan koreografi hazırlığı iddiası!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:53:07

» Fenerbahçe'nin eski golcüsü Emenike'den Aziz Yıldırım paylaşımları! Galatasaray'a gönderme yapmayı da ihmal etmedi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:51:33

» Ferdi Kadıoğlu için istenilen bonservisi kabul ettiler! Yıldız isim yeni sezonda 'Ada' yolcusu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:49:55

» Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihi çağrı! ''Fenerbahçe için gelin yeni bir sayfa açalım, ne yapacaksak birlikte yapalım''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:48:56

» Kerem İnan: "Galatasaray’ın minimum 3 gol atacağını düşünüyorum"
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:47:47

» Galatasaray-Fenerbahçe maçı için araba parasına bilet satılıyor! Tam 750 bin TL'ye onlarca bilet satışta...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:46:50

» Kerem Aktürkoğlu, Süper Lig devi Beşiktaş ile görüşme yapacak! Transfer döneminin bomba gelişmesi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:41:11

» Beşiktaş Sergen Yalçın ile görüştü! Başarılı hocanın şartları belli oldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:40:12

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Hakimden polise müdahale dersi paylaşan: Sozcu
Berkin Elvan'ı anmak için kendilerini Ankara Adliyesi önüne zincirleyen 4 gence 30 polis müdahale edince oradan geçen hakim de polislere müdahale etti. Zaman3
YARSAV Başkan Yardımcısı Mustafa Karadağ, eylemciyi yere yatırarak darp eden polislere ders niteliğinde müdahalede bulundu. Karadağ, müdahalenin yanlış olduğunu belirterek, “Yapmayın çocuklar bağırsın ya, bir şey olmaz. Çocuklar eylemini yapsın” ifadelerini kullandı. Polislerin müdahale emri aldıklarını belirtmesi üzerine Karadağ, “Yanlış bu zaten. Bunu da emniyet anlayamıyorsa anlayacak” dedi. Daha sonra eylemciler demir makasıyla zincileri kesildikten sonra gözaltına alındı.
Gezi Olayları sırasında ekmek almaya giderken polisin sıktığı gaz fişeğiyle hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde adaletin henüz sağlanmamış olması Ankara Adliyesinin önünde protesto edildi. Zaman Gazetesi’nden İzzettin Çiçek’in haberine göre, Adliye’nin önündeki parmaklıklara kendini zincirleyen 4 kişi, “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde slogan attı. Eylemciler, Polisin eylemcilerden birini yere yatırarak darp etmesi  üzerine o sırada Adliye’ye girmekte olan YARSAV Başkan Yardımcısı Hakim Mustafa Karadağ, müdahale etti. Karadağ duruma müdahale ederek, “Bırakın ben hakimim, bırakın iki dakika bağırsınlar adamlar ya. Yapmayın çocuklar bağırsın ya, bir şey olmaz. Çocuklar eylemini yapsın” dedi. Polislerin “ama kendilerini zincirlemişler demesi üzerine Karadağ, “Kendilerini zincirlesinler ne olacak. Yazık ya” dedi.  Sert müdahalenin sona ermesi üzerine Adliye’ye yönelen Karadağ’a polisler, eylemi sonlandırma emri aldıklarını belirtti. Karadağ, “Yanlış bu zaten. Bunu da emniyet anlayamıyorsa anlayacak. Ne olacak ya ne olacak. Kime zararı var” cevabını verdi.
Biz kötü bir şey yapmıyoruz, adalet istiyoruz
Olay yerinde bulunan bir avukat ise eylemcilere, eylemlerinin amacına ulaştığını belirterek”Benim kanaatim en doğrusu bunu tadında bırakmak, ne dersiniz.” dedi. 18 yaşından küçük fark edilen  bir eylemci, “Zaten eylemin başında yoldaşımıza işkence uygulandı. Yeterince yapıldı. Onların yaptığı çok kötü bir davranıştı. Biz burada kötü bir şey yapmıyoruz. Kötü davranmalarına gerek yok. Bir burada kötü bir şey yapmıyoruz. Küçük bir çocuk için adalet istiyoruz.” İfadelerini kullandı.
Daha sonra demir makasının getirilmesi üzerine polis eylemcileri dağılmaları yönünde son bir defa uyardı. Eylemcilerin eylemlerini sürdüreceklerini açıklamaları üzerine, polisler zincirleri keserek eylemcileri gözaltına aldı. 4 kişinin yaptığı eyleme çoğu çevik kuvvet olmak üzere 30′dan fazla polisin müdahale etmesi dikkat çekti.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]