Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor.
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttum

Anket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_lcap96%Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_lcap1%Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_lcap1%Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_lcap3%Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» Nikola Jokic 40 sayı attı, Denver seride öne geçti
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:55:48

» Galatasaray Kulübünün başkan adaylarından Süheyl Batum, vizyonunu ve hedeflerini paylaşmak üzere kongre üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kulübün Kalamış'taki tesislerinde gerçekleştirilen kahvaltıya Süheyl Batum ve yönetim listesinde bulunan kişiler
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:54:35

» Galatasaray taraftarından Fenerbahçe maçı için olay yaratan koreografi hazırlığı iddiası!
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:53:07

» Fenerbahçe'nin eski golcüsü Emenike'den Aziz Yıldırım paylaşımları! Galatasaray'a gönderme yapmayı da ihmal etmedi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:51:33

» Ferdi Kadıoğlu için istenilen bonservisi kabul ettiler! Yıldız isim yeni sezonda 'Ada' yolcusu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:49:55

» Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihi çağrı! ''Fenerbahçe için gelin yeni bir sayfa açalım, ne yapacaksak birlikte yapalım''
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:48:56

» Kerem İnan: "Galatasaray’ın minimum 3 gol atacağını düşünüyorum"
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:47:47

» Galatasaray-Fenerbahçe maçı için araba parasına bilet satılıyor! Tam 750 bin TL'ye onlarca bilet satışta...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:46:50

» Kerem Aktürkoğlu, Süper Lig devi Beşiktaş ile görüşme yapacak! Transfer döneminin bomba gelişmesi...
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:41:11

» Beşiktaş Sergen Yalçın ile görüştü! Başarılı hocanın şartları belli oldu
tarafından Yazar : EgzotikForum Dün 19:40:12

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor.

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum

-
-

Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. Onur-akay-671
Deniz Ayas
Bir şarkıcı bacağını mı kırdı? Yeşilçam’ın emektar bir ismi hastanelik mi oldu? Her hangi bir ünlü “polemik” başlatabilecek bir cümle mi sarf etti? Tüm bu gelişmeleri fırsat bilen bir halkla ilişkiler ekibi yüzünden Türk medyası son yıllarda eşi görülmemiş bir sahtekârlık ile karşı karşıya kalmış durumda.
Onur Akay isimli bir Türk Sanat Müziği şarkıcısının PR’ı için Türk medyasının dev kurumlarının ismi kullanılarak haber merkezlerine sahte haberler geçiliyor. Anadolu Ajansı, İhlas Haber Ajanı, Doğan Haber Ajansı gibi kurumların adıyla sahte e-mail hesapları açılarak haber merkezleri “kandırılmaya” çalışılıyor. Birçok dikkatsiz editör yüzünden ise büyük kuruluşların isimleri “PR sahtekârlığı”na kurban ediliyor.
KİMSE TANIMIYOR AMA…
Onur Akay’ın kendisi pek tanınmasa da arama motorlarına ismini yazdığınız zaman binlerce haber metni ile karşı karşıya kalıyorsunuz. İşte hemen her gün özellikle magazin editörlerini “kandırmaya” çalışan Onur Akay merkezli sözde basın bültenleri ve haberlerinden bazıları…
“ACUN MEDYA” ADIYLA SAHTE HABER!
acunmedyamagazineditor@outlook.com adresinden diğer haber merkezlerine atılan bir mailde “Türk sanat müziğinin ünlü sanatçısı Onur Akay’dan bugün ikinci kez acı haber geldi.  Onur Akay, Twitter adresinden ünlü bestekar Muzaffer Özpınar’ın hayatını kaybettiğini yazdı.  Haberi alan yakın arkadaşları ve sanat dünyasının birçok ismi büyük şok yaşadı. Akay, ‘Bugün ikinci kez acı haber alıyorum. İnşallah bu son olur. Dost Bildiklerim, Neye Yarar Gelişin, Tanrım Beni Baştan Yarat gibi şarkılar öksüz kaldı. Büyük bestekar Muzaffer Özpınar’ı kaybettik. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.’ yazarak Özpınar’ın fotoğrafını Twitter’da paylaştı.” deniliyor.
SAHTE DOĞAN HABER AJANSI VE SAHTE ANADOLU AJANSI ADRESİ!
Yine doganhaberajansi@outlook.com ve anadoluajansi@outlook.com adlı sahte e-mail adreslerinden atılan sözde haberlerde de ayrı ifadelere yer veriliyor.
Onur Akay ismindeki bir şarkıcının "PR çalışması"na Türk medyasının dev kurumları sahte isimlerle alet ediliyor. Onur-akay-orta
HABER SİTELERİ DE VAR!
Sahte e-mailli bir başka haber bültenin de ise Onur Akay bu kez ünlü manken Tuğce Kazaz’a “sert tepki” gösteriyor. Söz konusu haberde “Son dönemde AKP’ye övgülerde bulunmasıyla gündeme gelen Tuğçe Kazaz’ın Atatürk’le ilgili attığı tweete Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay’dan sert tepki geldi.” ifadeleri yer alıyor.
BİZZAT KENDİSİ Mİ YOKSA BİR EKİP Mİ?
Söz konusu PR çalışmasının şarkıcı tarafından bizzat mı yapıldığı yoksa bir ekibe mi yaptırıldığı ise şimdilik merak konusu.

TCK’YA GÖRE 5 YIL HAPİS CEZASI!
Söz konusu sahtekârlığın Türk Ceza Kanunu’ndaki (TCK) karşılığı ise 1 yıl ile 5 yıl hapis cezası olarak değişiyor. “Sahtekârlık” suçunu içeren TCK’nın 157. maddesinde “Hileli davranışlarla bir kimseyi kandırıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan 5 yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası verilir” deniliyor.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]