Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_lcap96%Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_lcap1%Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_lcap1%Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_lcap3%Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda  I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tiyatro Durak, Titanik Orkestrası ile 3. Sezonunda

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-

Yeni oyun; “Tiyatrodan Bir Kuş Uçtu” çok yakında

“Titanik Orkestrası” duyulduğu sürece yaşam bir “one-man Show”dur..

Titanik Orkestrası, yoğun istek üzerine 3. Sezonunda…

23 Aralık, Çarşamba, saat 20:00, Hayal Perdesi Beyoğlu

En iyi Yabancı Performans Ödülü,  XXIII. Uluslarası Drumev Tiyatro Festivali, Şumen – Bulgaristan,  Mayıs, 2014
  
Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları, XV. Direklerarası Seyirci Ödülleri,  Temmuz, 2014
 
“Hiçbir trenin durmadığı, unutulmuş küçük bir tren garında yaşayan dört serserinin eğlenceli öyküsü. Unutulmuş ve itilmiş bu  serserilerin amaçsız bir bekleyişle devam eden durağan yaşamları, bir trenden sandığın içinde düşen sihirbaz Harry ile birdenbire değişir. Boytchev’in bu hayalperest, küçük komik insanları, bu gizemli adamla birlikte kim olduklarını bulmaya, dünyayla bağlantı kurmaya çalışırlar. Varlık ve yokluk kavramlarının tartışıldığı, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırların sorgulandığı oyun, kahkahalar arasında modern insanın trajikomik durumunu gözler önüne seriyor..”

Titanik Orkestrası / Yazan Hristo Boytchev / Çeviren Hüseyin Mevsim
Yönetmen Çetin Etili /  Yönetmen Yardımcısı Kadir Hasman 
Dekor ve Kostüm Tasarımı Çetin Etili / Işık Tasarımı Selahattin Onan 
Teknik Yönetim Erkan Kaya
Reji Asistanı İclal Atasoy

Lyubka Aslı Nişancı / Doko Burak Dur / Luko Güney Tuncel
Meto Kadir Hasman / Harry Öner Ateş

Arasız 1 saat 15 dakika
Tam 30 TL            Öğrenci 20 TL
Biletler Biletix’te ve Gişede

http://www.biletix.com/etkinlik/STJ96/TURKIYE/trtp://www.biletix.com/etkinlik/STJ96/TURKIYE/tr                                       

Basından; 

Yıllar boyunca unutmayacağım bir oyun. Emeğinize sağlık çocuklar. 
Kenan Işık
Bu genç tiyatronun daha şimdiden iki ödülü var. 
Aydınlık
Oyun, size soyut bir dünya kuruyor, sanki büyülü bir geminin içine girmişsiniz, oyun boyunca zamanın farkına varmıyor, zaman kavramını kaybediyorsunuz. Oyun bittiğinde nedensiz yere yüzünüzde bir tebessüm oluşuyor. Mutlaka gidip izlenilmesi gereken bir oyun. 
Yener Aksoy/Turnusol 
Tiyatro Durak’ın yönetmeni Çetin Etili ve genç oyuncularının gösterdikleri performansa/ yoruma özellikle dikkat çekmek gerek. Oyunun mesajını iletmekte çok rahat, basit, anlaşılır, açık, esprili bir biçem kullanıyorlar. Bu da onları genç yaşlarında usta işi bir sergilemeye götürüyor. Her ne kadar bu, yönetmenin önemli bir başarısıysa da oyuncuların yorumları da birbirinden başarılı. Onlar doğaçlama taktikleriyle, felsefenin beşiği olan  (doğu ile batının harmanlandığı) bu toprakların çocukları olduklarını çok güzel kanıtlıyorlar. Tümüyle başarılı olan (ancak özelde Öner Ateş’le Aslı Nişancı’nın oyunlarına hayran kaldığım) bu oyunu, sezonun en iyi seyirliklerinden biri olarak tiyatroseverlere öneririm. Daha önce birkaç kez ülkemizde sergilendiği için izleyenler varsa da gençleri izleyin derim. 
Tansu Bele/Aydınlık
Oyuncuların takım oyunu başarılı. Yazarın “ biz kimiz? “ sorusunu üslup ve yumuşaklıkla seyirciye aktarıyorlar. Seyircinin eğlenerek, tiyatronun bütün gücünü kullanırken, yaratılan karakterler olarak sıcak ve gerçek bir dünya yaratıp çevrede yanılsamalar hakkında düşünceleri sorgulayıp bizleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Gerçek-rüya,yaşam-ölüm, gitmek-kalmak, onlar için bir tartışma meselesi olurken, modern insanın parçalara bölünerek var oluşunu sorgulamak için “Tiyatro Durak”da “Titanik Orkestrası” sizlerin de uğraması için  aşkla ve tiyatronun büyüsüyle siz seyircileri paylaşmaya, hayatın velveleleri içinde bir”es” vermeye “durmaya-duraklamaya” bekliyor. Ertelemeyin. İzleyin.      
Dündar İncesu/Tiyatroportal
Tiyatro Durak yepyeni oyunuyla seyirciyle  buluşuyor. Titanik Orkestrası  hem düşündürüp hem de kendi iç dünyasında bir sorguya yöneltiyor.   
kadınkentler.com
Bu treni kaçırmayın. 
Yurt Gazetesi 
“Titanik Orkestrası”, genç,dinamik, umut dolu bir ekibin-görsel, müziksel, teatral bir başarısıydı.                 
Deniz Banoğlu/Aydınlık 
   
Ses,mimik,devinim,zamanlama-bundan öte  teknik uyum açısından yeni bir tiyatronun ilk 0yununda verebileceğinin çok ilerisinde..                                                                   
Robert Schild     
Oyun hiçbir trenin durmadığı,unutulmuş küçük bir tren garında yaşayan dört serserinin eğlenceli öyküsünden ziyade; bilinç ile bilinçdışını birleştiren insandaki izdüşümünü çağrıştırıyor. Bir yandan daha iyi bir dünya mesajını veren eser, bir yandan da bireyi öne çıkarma çabasını gözler önüne seriyor. 
Yeniçağ Gazetesi
Oyun bittiğinde koltuklarından kalkarak dışarı çıkacak olan seyirci “dik durup gülümseyecektir” nihayetinde; 
Bekir Avcı/Bianet   

Tiyatro Durak, Çetin Etili’nin yönetiminde, Burak Dur, Bulut Akkale, Aslı Nişancı, Emel Turan, Ercan Koçak ve Öner Ateş, Selahattin Onan’dan oluşan kadrosuyla başarılı bir performans sergiliyorlar. Hiçbir trenin durmadığı, unutulmuş küçük bir tren garında yaşayan bu dört serserinin eğlenceli öyküsü izlenmeye değer. 
Gülizar Şahin/BirGün

www.tiyatrodurak.com  
tiyatrodurak@outlook.com
bilgi@tiyatrodurak.com 

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz