Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_lcap96%Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_lcap1%Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_lcap1%Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_lcap3%Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası Empty Tatavla Sahne'de 16 Mart 2015 Haftası Perş. 12 Mart - 21:26:54

Yazar : EgzotikForum


-
-

16 Mart Pazartesi 20:30 – TİYATRO TATAVLA / “CADI KAZANI” 
Arthur Miller’in 1952’de kaleme aldığı ve politik niteliğiyle bugün de geçerliliğini sürdüren oyunu “Cadı Kazanı”; Tiyatro Tatavla tarafından sahneye konuyor. McCarthy dönemine usta bir gözle kalıcı ve çarpıcı bir eleştiri yönelten oyun; toplumun değerlerini ve ahlak anlayışını da tartışmaya açıyor. Geçtiğimiz yüzyılın en önemli Amerikalı dram yazarlarından biri olarak kabul edilen Miller’ın toplumsal eleştirileri, Amerikan Karşıtı Faaliyetleri İzleme Komitesi’nin dikkatini çekmişti. Arthur Miller, 1952’de kaleme aldığı “Cadı Kazanı” oyununda, bu komitenin başkanı Joseph R. McCarthy’yi eleştirmişti. 1950 McCarthy dönemini, Salem’de cadı olmakla ve şeytanla işbirliği yapmakla suçlanan insanların idam edilmeleriyle anlatan Miller; aynı komite tarafından, pek çok sanatçıyla birlikte hapis cezasına mahkum edilmişti. McCarthy Amerikası’ndaki komünist avını, 16. yüzyıldaki cadı avına benzeten “Cadı Kazanı” oyunu; pek çok kez sorgulanırken, birkaç kez de sinemaya uyarlandı. “Cadı Kazanı”nın yönetmenliğini, Tiyatro Tatavla ve Tatavla SAHNE’nin kurucusu, ödüllü oyuncu Eraslan Sağlam üstleniyor. Usta oyuncularla genç oyuncuları aynı sahnede buluşturan “Cadı Kazanı”; 15 kişilik kadrosuyla gerçek bir tiyatro şöleni sunuyor. Oyunda, Aysan Sümercan ve Ersan Uysal gibi deneyimli isimlere Erhan Tuna, İrem Erkaya, Ömer Akgüllü, Kaan Songün, Tuba Zehra Sağlam, Yasemin Yeşilgöz, Hürol Balakoğlu, Şebnem Usanmaz, Erhan Özkoç, Gülnara Golovina, Hande Elaman, Yeşim Gül ve Elif Öztürk eşlik ediyor.


18 Mart Çarşamba 20:30 – ŞAFT TİYATRO / “SİZ TEK BEN HEPİNİZ” 
Şaft, yeni sezonda seyirciyle “Siz Tek Ben Hepiniz” oyununda buluşuyor. Prömiyerini Tatavla SAHNE’de yapan kara komedi türündeki oyun, ritmin her an yükseldiği bir köşe kapmaca içinde, akıl hastanesindeki bir hastanın kendisiyle mücadelesini anlatıyor. Giray Altınok’un yazıp yönettiği oyunda; tanınmış oyuncular Başak Parlak, Kemal Uçar, Lemi Filozof, Cansu Diktaş ve Barış Özdemir’e deneyimli oyuncu Eraslan Sağlam eşlik ediyor. Barış Özdemir’in yönetmen yardımcılığını üstlendiği oyunun dekor tasarımı Cihan Aşar’a, ışık tasarımı Koray Erhan Doğrul’a, görsel tasarımı Melda Deniz Safioğlu’na, afiş fotoğrafı ve müzikleri ise Oğuz Çelik’e ait. Hiçbir şeyden ve hiç kimsenin söylediklerinden emin olamayacağınız bir şüphelenme partisine davetlisiniz. “Başkasının kalabalığında yaşıyorsanız devam edin ama kendi kalabalığınızı yaratmışsanız küçük bir sıkıntınız olabilir.”


19 Mart Perşembe 15:30 ve 20:30 – AVUSTURYA DASKUNST TOPLULUĞU / “ALMANCİ”
Avusturya Daskunst Topluluğu tarafından sahneye konan uluslararası proje “Almanci”, ait olduklarını hissettikleri ya da ait olmak istedikleri yere yolculuk eden Aycan, Alev ve Danny’nin hikayesini anlatıyor. Sonunda, “Nihayet!” demek isteyen insanların hikayesi “Almanci”da; Alev Irmak, Daniel Keberle ve Emre Akal rol alıyor. Emre Akal’ın yazdığı tek perdelik oyunun yönetmenliğini Aslı Kışlal üstleniyor.


20 Mart Cuma 20:30 – IRISH MAFIA / “KONUSUZ MUTSUZLUK”
“Konusuz Mutsuzluk”; Irish Mafia’nın sekizinci oyunu. Zekası büyümeyen bir çocuğun, hapsedildiği bedenin içinde intikam duyguları besleyen İniç’in öyküsünü anlatan “Konusuz Mutsuzluk”ta tiyatroseverler, yıllarca bir doktorun ihtiraslarına ve annesinin çaresizliğine kurban gitmiş İniç’in öfke patlamasına şahit oluyor. Elinden hayatı, çocukluğu, insanlığı alınmış İniç, mutfakta yatan iki cesedi şimdi dedektiflere açıklamak zorunda. Her kurduğu hikaye sonunda yıkılıyor ve dedektifler çözmek için başa dönüyor... Can Ceylan’ın yazıp yönettiği oyunda; Serhat Behramoğlu, Duygu Aktoprak, Hikmet Kırmızıkaya, Tuğba Balcı, Serhat Duran ve Namık Emre Abuş rol alıyor. 

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz