Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_lcap96%Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_lcap1%Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_lcap1%Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_lcap3%Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015  I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952

En son konular

» 18.06.2024 Haftalık Burç yorumu
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:54:19

» Boston Celtics, NBA final serisinde durumu 3-0 yaptı
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:43:10

» Arda Turan, Galatasaray'ın orta saha oyuncusuyla anlaşma sağladı!
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:42:17

» Mourinho'nun keyfi kaçacak! Fenerbahçe'nin yıldızı Oosterwolde, Napoli'ye transfer oluyor
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:41:08

» Fenerbahçe'de sözleşmesi sona eren Mert Hakan Yandaş'a yeni kontrat önerildi. Sarı-lacivertlilerde devam etmek isteyen milli oyuncu yönetimden istediği teklifi alamadı.
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:40:37

» Almanlar duyurdu, Beşiktaş'a gün doğdu! Dünyaca ünlü stoper Hummels adım adım geliyor...
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:39:06

» Filenin Sultanları Çin'e karar setinde mağlup oldu!
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:38:06

» Türkiye, FIVB Kadınlar Milletler Ligi çeyrek finalinde Polonya ile karşılaşacak
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:37:42

» Ahu Tuğba hastaneye kaldırıldı, son görüntüsü korkuttu! Kızı dua istedi
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:36:37

» Ünlü şarkıcı Justin Timberlake gözaltına alındı! Mahkemeye çıkacak
tarafından Yazar : EgzotikForum Salı 18 Haz. - 18:35:56


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda Nisan 2015

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-

BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI

LENA, LEYLA VE DİĞERLERİ  

Yazan  Zehra İpşiroğlu
Yöneten   Ayla Algan

Lena Ukrayna'daki hayatını arkasında bırakarak aşık olduğu adamın peşinden İstanbul'a gelir.   İstanbul'un  kenar semtlerinden birinde kocası ve iki çocuğuyla beraber, ailesinden ve alışkanlıklarından uzakta kendine yeni bir hayat kurmayı dener. Lena  müslüman olmuştur ve artık adı Leyla'dır. Ancak zorlu yaşam koşulları ve baskılar peşini bırakmaz. Lena ve Leyla arasında gidip gelirken bir kadın olarak kendini tanımlamaya çalıştığı güçlü bir kimlik çatışması yaşamaya başlar. Lena mıdır o, Leyla mı? Yoksa yeniden bir ben mi kurmalıdır kendine? Dramaturji alanında sayısız eser veren Zehra İpşiroğlu'nun duyarlılıkla kaleme aldığı oyun, gerçek bir hikayeden yola çıkarak yazılmış.   
 
09, 10, 14, 23  Nisan  saat 20.30’da    Turhan Tuzcu Sahnesi’nde

HİZMETÇİLER  Yeni Oyun

Yazan  Jean GENET                      
Çeviren  Salah BİRSEL          
Yöneten  Oğuz Utku GÜNEŞ

BBT; ezilen, toplum dışına itilen kişileri işleyen Fransız yazar Genet’nin modern klasikler arasında sayılan “Hizmetçiler” oyununu sahneye taşıyor. Sınıfsal ve varoluşsal bir bakış açısı içinde hanımlarına nefret ve arzuyla bağlı iki kız kardeşin karmaşık dünyası aktarılıyor.  
   
"İyilikte bir şey yok, güzel ve zengin olunca elbette iyi olur insan. Mesele adil olmakta. Ama bu adaletsizlikte hizmetçi ol da iyi ol bakalım.! İyiymiş gibi yapmak  için en fazla toz alırken  kendi kendine havalara girersin, bulaşık eldivenini yelpaze gibi kullanır, toz beziyle fiyakalı hareketler yaparsın. Basma önlükle sanki abiyeler içindeymiş gibi hallenirsin .Ya da olsa olsa hanımının odasında sahip olamayacağın giysilerle kendi kendine defile yaparsın."

15, 16, 24, 30 Nisan saat 20.30’da    Turhan Tuzcu Sahnesi’nde

BEN O İSTANBUL’U ÇOK SEVDİM  Yeni Oyun
Yazan ve Yöneten  Özen Yula

İstanbul'un Kızıltoprak semtinde bir apartman... Muhasebeci Mine ile erkek kardeşi Ayhan'ın dairesinde sıradan ve bir o kadar da sıra dışı bir gece. Aniden garip bir konuk gelir elinde valiziyle. Mine Abla’sına hayranlık duyan Fide evinden kaçmıştır. Ayhan ise sevgilisiyle ilk yıldönümlerini kutlama telaşındadır. O sırada Fide'nin annesi Nesrin de evin kapısını çalıverir. Olaylar gitgide karışmaya başlar. Bir de kaybolan para vardır ortalıkta. Nesrin'in şiddet düşkünü kocası Sabit de evine gelmek üzeredir. Ama hayat kocaman sürprizlere gebedir bu apartman dairesinde. Arabesk şarkıların eşlik ettiği bu gecede her şey hem tuhaf hem de tanıdıktır. Kara komedi türündeki oyun; İstanbul'a ve hayata dair hayalleri, hayal kırıklıkları olanların hikâyesi.

22,29 Nisan saat 20.30’da Turhan Tuzcu Sahnesi’nde
03, 16,23 Nisan  saat 20.30,   19 Nisan saat 15.30’da Müşfik Kenter Sahnesi’nde

H A Y V A N   Ç İ F T L İ Ğ İ  
YAZAN  : GEORGE ORWELL           
UYARLAYAN:  PETER HALL
ÇEVİREN: ÖZGE KAYAKUTLU              
YÖNETEN: EMRAH EREN

Orwell'ın totaliter rejimleri eleştiren eseri, hayvanların yönetimi  insanlardan devrim yoluyla aldıkları bir çiftlikte geçiyor. Hayvanlar, inançla kurmaya çabaladıkları bu yeni sistemin gün geçtikçe kurbanı haline geliyorlar. Emrah Eren'in yönettiği kara komedi türündeki müzikal; Orwell'ın anı ve denemelerini  de esas alarak madencilerin, lağımcıların ve hizmetçilerin dünyasına uzanan farklı bir Hayvan Çiftliği yorumu. Orwell'ın hayvanlarla kurduğu masalsı evren, geçmişin ve bugünün ezilen insanlarının gerçekliğiyle iç içe geçiyor.

04, 10,18 Nisan saat 20.30        26 Nisan saat 15.30’da      Müşfik Kenter Sahnesi’nde

ROMEO VE JULIET     
YAZAN: William SHAKESPEARE
YÖNETEN: Mehmet BİRKİYE
ÇEVİREN: Özdemir NUTKU

İtalya'nın Verona kentinde iki düşman ailenin çocukları birbirlerine aşık olur. Bir maskeli baloda tanışan Romeo ve Juliet  kendilerini imkansız bir aşkın içinde bulurlar. Oyunda  genç aşıklar; büyük tutkuların doğurduğu şiddetli bir sona doğru yuvarlanırlar. Mehmet  Birkiye sahnelemesinde genç aşıklar yerine yetişkin bir çifti tercih ederek  'tutku'nun doğasını tartışmaya açıyor. Dört oyuncunun tüm rolleri oynadığı oyun, karnavalı andıran atmosferi içinde komedi ve trajediyi buluşturuyor.

12 Nisan saat  15.30’da  17 ve 24 Nisan saat 20.30’da  Müşfik Kenter Sahnesi’nde

SOKAK  KIZI  İRMA

Yazan ve Yöneten  Haldun DORMEN

Oyun; Beyoğlu'nun dar, karanlık arka sokaklarından birinde geçer. Suçun kol gezdiği bu sokakta fahişelik yaparak geçimini sağlayan İrma, kazandığı tüm parayı belalısına götürmektedir. Civardakilerin tümü gibi İrma ve belalısının da uğrak mekanı olan Efkarlılar Kafesi'ne, bir gün Çaylak Metin adında toy bir genç gelir. İrma ile Metin arasında bir yakınlaşma olur. Ancak bu ilişki arka sokakların kurallarına pek de uymamaktadır. Birbirine aşık olan bu genç çift, ilişkilerini sürdürebilmek için kendi meşreplerince çözüm yolları ararlar. Fakat işler umdukları gibi gitmeyecektir. 
30 Nisan saat  20.30’da  Müşfik Kenter Sahnesi’nde


KAÇ BABA KAÇ
Yazan: Ray COONEY
Çevirenler: Haldun DORMEN – Kemal UZUN
Yöneten: Haldun DORMEN
'Kaç Baba Kaç'; kirli geçmişin en umulmadık anda nasıl ortalığa saçılabileceğini gözler önüne seren bir komedi.Doktor David Morgan oldukça gergindir, kariyerinin en önemli sunumlarından birini yapmaya hazırlanmaktadır. Kariyerinin dönüm noktasını belirleyecek olan sempozyumun başlamasına oldukça kısa bir zaman kalmıştır. Morgan konuşmasının provasını yaptığı esnada geçmişten hiç beklenmedik bir misafir çıkagelir…
07  ve 28  Mart  saat 20.30’da       Müşfik Kenter Sahnesi’nde


KÜLHANBEYİ  MÜZİKALİ
Yazan: Ülkü AYVAZ                                   
Yöneten: Kemal BAŞAR

Osmanlı İmparatorluğu’nun son demleri. II. Abdülhamit sarayda; yani yangın derinde… Gelişime ve ilerlemeye kapalı istibdat döneminin toplum üzerindeki baskısının şiddetle hissedildiği bir dönem… 

Tulumbacıların, kabadayıların renkli hayatlarını anlatırken dönemin panoramasını çizen şarkılı, atışmalı, danslı ve eğlendirici oyun, çürümüş devlet zihniyetinin, vurguncu anlayışın topluma verdiği zararı eğlendirici bir biçimde  gözler önüne seriyor.

05 Nisan saat 15.30,   09 Nisan saat 20.30’da  Müşfik Kenter Sahnesi’nde

GÜNEŞİN ÇOCUKLARI (07-12 yaş)
Yazan: Gülten KARLI 
Yöneten: Aytekin ÖZEN

Günebakan çiçekleri, onlara annelik yapan Güneş’in ülkesinde, arkadaşları ile beraber bereketli ve mutlu bir hayat sürerlerken Karanlık Efendi çıkagelir.  Günebakanları macera ve para vaadiyle kendisinin hükümranlık sürdüğü ülkeye çağırır. İki  küçük  günebakan bu çağrının büyüsüne kapılarak Karanlık Efendi’nin peşine takılırlar. Karanlık Efendi’nin ülkesinde yaşadıkları tüm maceralar onların özgürce sürdürdükleri  yaşamlarını her an daha da kısıtlamaktadır. İki küçük afacanın Karanlıklar Ülkesi’nden kurtulmanın yolunu bulmaktan başka çareleri kalmaz.

12,26 Nisan saat 11.00’de Müşfik Kenter Sahnesi’nde


ÜÇ KUŞ KARDEŞ (07-12 yaş)

YAZAN: Manuel Shöbel       
ÇEVİREN: Sibel Arslan Yeşilay           
YÖNETEN: Gülce Uğurlu

Üç kuş kardeş, bir sabah uyandıklarında yuvalarının sular altında kalmaya başladığını görürler. Henüz uçamayan yavru kuşlar için tek çare annelerini beklemektir. Su ise gittikçe yükselmektedir. Anneleri bir süre sonra uçarak yetişir. Ancak  selde yıkılmak üzere olan yuvalarını kurtarmaya onun da gücü yetmez. Anne kuşun şimdi yapabileceği tek şey yavrularını teker teker batmakta olan yuvadan kurtarmaktır. 'Üç Kuş Kardeş' yolculuk ve değişim etrafında örülmüş 'büyümek' üzerine müzikli bir masal. 

05, 19 Nisan saat 11.00’de      23 Nisan saat 14.00’te    Müşfik Kenter Sahnesi’nde


(BBT)  Bakırköy Belediye Tiyatroları
Yunus Emre Kültür Merkezi  9. Kısım Ataköy   Tel  0212 414 96 47-48   gişe   0212 661 38 94-95

Bilet Fiyatları tam 10 TL,      
indirimli ve  çocuk oyunu 8 TL      
www.bakirkoy.bel.tr

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz