Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_lcap96%Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_lcap1%Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_lcap1%Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_lcap3%Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Şehir Tiyatroları “Frankfurt Tiyatro Festivali”nde

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-

Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Frankfurt Başkonsolosluğu’nun işbirliği ile Tiyatro Frankfurt tarafından düzenlenen '2. Frankfurt Tiyatro Festivali' basın toplantısı Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları’nın da katılımıyla Atlas Pasajı’nda gerçekleştirildi.

27-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan '2. Frankfurt Tiyatro Festivali' öncesinde yapılan basın toplantısına Şehir Tiyatroları sanatçıları ve Devlet Tiyatroları sanatçıları katıldı.

İstanbul Devlet Tiyatroları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın toplam beş oyunla katılacakları 2. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’nde, 130 civarında oyuncu, yönetmen, yazar ve tiyatro çalışanı Frankfurt’ta sanatseverlerle buluşacak.

Şehir Tiyatroları Almanya'nın Frankfurt-Langen-Rüsselsheim şehirlerinde Cibali Karakolu, Sırça Hayvan Koleksiyonu, Piti adlı oyunları sahneleyecek.

Festival Türk Tiyatrosunu Almanya’da Tanıtacak

Toplantıda bu yıl ikinci defa yapılacak olan festivalin, Almanya’nın önemli sanat etkinlikleri arasına gireceğinden emin olduğunu belirten Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, 'Festival, sanat adına şehre farklı açılımlar kazandıracak, çağdaş sanat anlayışımızın önemli bir göstergesi olacak. Tiyatronun en güzel yanlarından birisi de birleştirici olması. Bu etkinlikler, Türk sanatının ve Türk tiyatrosunun Almanya’da temsil edilmesi açısından da büyük önem taşıyor. Almanca üst yazıyla sahnelenen oyunlara, Alman misafirlerimiz büyük ilgi gösteriyorlar' dedi.

Festival programı çerçevesinde çocuklar için çocuk oyunları, Türk tiyatrosunun büyük ustaları ile paneller, fuaye sohbetleri ve atölye çalışmaları gibi etkinlikler de düzenlenecek.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz