Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!
Egzotik Forumları

Hayatın içinden...

Giriş yap

Şifremi unuttumAnket

Egzotik Forum'dan MemNun Musunuz?

Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_lcap96%Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_rcap 96% [ 915 ]
Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_lcap1%Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_rcap 1% [ 7 ]
Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_lcap1%Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_rcap 1% [ 6 ]
Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_lcap3%Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!  I_vote_rcap 3% [ 24 ]

Toplam Oylar : 952


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Levent Üzümcü için Şehir Tiyatroları'ndan ihraç Talebi!

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Yazar : EgzotikForum


-
-

AKP'ye olan muhalefeti ve Gezi direnişine verdiği destekle bilinen İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Levent Üzümcü, tiyatrodan ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Olaya sosyal medya aracılığıyla yorum yapan Üzümcü, "Arkadaşlar, beni Şehir Tiyatrosundan atma teşebbüsü tamamen hukuksuzdur ( zaten ne beklenirdi ki kendilerinden başka?) takmayın. Bu arada,beni tiyatronun disiplin kuruluna sevk etmediler; İBB. Yüksek Disiplin Kuruluna sevk ettiler ki özledikleri dünyayı yaşayabilsinler" diye yazdı.

DEMEÇLERİ, SOSYALİST ENTERNASYONAL KONUŞMASI GEREKÇE OLDU

İhraç için, Üzümcü’nün politik görüşü, 2013 yılında Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterildi.

Üzümcü hakkındaki söz konusu 'gerekçelerin' tamamı bir rapor haline getirilmiş, İBB Teftiş Kurulu’na 2014 yılında iletilmişti. Üzümcü de bunun üzerine savunmaya çağrılmıştı. Sendika.org'da yer alan habere göre, 2015 yılının Mart ayında da dosya, Üzümcü’nün ihracı ve memurluk haklarının feshi istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

ÖDÜL KONUŞMASINDA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Önceki günlerde, Şehir Tiyatroları’nda oynadığı 'Bir Yaz Gecesi Rüyası' adlı oyunla 20. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde ‘Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ ödülüne layık görülen Üzümcü, törende yaptığı konuşmada, “Tam da Şehir Tiyatroları’ndan ihracımın düşünüldüğü günlerde böyle bir ödülün gelmesinin ayrı bir anlamı var elbette” diyerek tepki göstermişti.

Üzümcü’nün konuşması alkışlarla karşılanırken İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu sahneye çıkarak Üzümcü’ye sarılmış ve destek vermişti.

https://www.egzotikforum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz